0

Neden Bizi Seçmelisiniz ?
Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?
Alternate Text
Uluslararası Sertifikamız
Alternate Text
Size Özel Pırlanta
Alternate Text
Uzman Kadro
Alternate Text
15 Gün Koşulsuz İade
Alternate Text
En İyi Fiyat Garantisi
Alternate Text
3 Yıl İçinde Yükseltme
Uluslararası Pırlanta Laboratuar Sertifikası Neyi Sağlar?
Aldığınız pırlantayı bir pırlanta eksperi her yönüyle inceler. Size taahhüt ettiğimiz renk, berraklık ve diğer özelliklerin doğru olduğunu teyid eder. Bu sertifika subjektif/keyfi değil, uluslararası normalara göre hazırlanır. Sertifikayı laboratuarın websitesinde sertifika kodunu girerek, telefonla ya da bizzat laboratuarı ziyaret ederek kontrol edebilirsiniz. Sonuç: Gerçek güvenlik, nokta.
Gia Sertifika
GIA Sertifikası
GIA Sertifikası, 1931 yılında Amerika’da kurulan firma tarafından verilmektedir. Dünya standartlarına uygun olarak pırlantanın gerçekliğini ve kalitesini ortaya koyar. GIA, Uluslararası Derecelendirme Sistemi’nin öncüsüdür. Bu derecelendirme sayesinde, pırlantaların üzerine bir seri numara işlenir. Bu seri numaraları ile sertifikalar kıyaslanır ve sertifikanın doğruluğu kanıtlanmış olur. Ürünün üzerindeki seri numarası pırlantanın kemer kısmına işlenir. GIA Sertifikası, 4C olarak adlandırılan karat, berraklık, renk ve kesim kriterleri haricinde pırlantanın sentetik veya taklit olup olmadığı, geçirdiği tüm işlemleri de açık bir şekilde belirtir. Alanında uzman gemologlar tarafından belli laboratuvar ortamında her bir pırlantanın incelemesini yapıp, elde ettikleri sonuca dayalı bir sertifika üretmektedirler. Bu sayede pırlantaya dair en ufak detaylar gözden kaçmamış oluyor ve nitelendirilmiş oluyor. Uluslararası platformda kabul görmüş olan GIA Sertifikası bulunan her ürün orijinaldir ve gönül rahatlığıyla satın alınıp, kullanılabilir. Eğer sertifikadan şüphe edersek, GIA’nın kendi internet sitesinde bulunan seri numarası arama adımından elimizdeki ürünün seri numarasını girerek doğruluğunu öğrenmiş oluruz. GIA Sertifikası, pırlantanın değerini biçen etkenleri irdelediğinden dolayı, fiyatı belirleyen önemli etkenlerdendir. Mesela bir pırlanta ne kadar renksizliğe yakınsa değeri o kadar fazladır. Doğada oluşan elmaslarınsa birden fazla çeşidi ve rengi vardır. Bu yüzden incelenmeye ve doğru sınıflandırılmaya ihtiyaç vardır. GIA Sertifikası’nda pırlantanın rengi en ince detayına kadar belirtilir. Bu da pırlantanın kalitesini gösterir. GIA Sertifikası pırlantanın kimliğidir. Bu kimlik sayesinde elimizde bulunan ürünü en doğru şekilde anlarız ve satın alacağımız ürüne bu şekilde karar verebiliriz
HRD Antwerp Sertifikası
Pırlanta sektörünün yıllarca genişleyen hacmi doğrultusunda 1976 yılında Belçika’nın Antwerp şehrinde HRD Antwerp firması kurulmuştur. Bu firma pırlanta konusunda dünyanın saygın kuruluşlarından biridir. Pırlantalara güvenirliğinden şüphe edilmeyen bir sertifika vermekle görevli, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bir pırlanta satın aldığımızda en çok merak ettiğimiz konu gerçek olup olmadığıdır. Bu ürün doğal taş mıdır yoksa sentetik veya imitasyon mudur? Bir pırlanta ürünün HRD Sertifikası’na sahip olması bütün bu korkuyu giderecektir. Çünkü bu sertifika elinizde bulunan ürünün karakteristik özelliklerini anlatan bir belge niteliğindedir. Bu taşın imitasyon olmadığının garantisidir. Bir nevi ürünün kimliğidir. Bu belge üzerinde pırlantanın biçimi, berraklığı, ağırlığı, rengi, ölçüsü, kesim biçimi gibi birden fazla kriter belirtilmiştir. Gözle görülmeyecek kadar ince detaylar bile bu belge üzerine eklenmiş ve onaylanmıştır. Bu kriterler içinde en önemli olanları 4C olarak adlandırılan karat, berraklık, renk ve kesimdir. Bir pırlanta, HRD Sertifikası alabilmek için 3 ile 6 kişi arasında değişen taş bilimcilerden oluşan bir ekip tarafından incelenir. Profesyonel olarak özel araç-gereçlerle inceleme yapılır. En çok merak edilen konulardan biri ise HRD Sertifikası’nın ne işe yaradığıdır. Bu sertifika taşın özelliklerini gösteren belgedir. Dünyaca kabul edilmiş bir belge olmasının yanı sıra, pırlantanın tam olarak özelliklerini gösterdiğinden ötürü şüpheye yer bırakmaz. Aldığımız pırlantanın HRD Sertifikası’na sahip olduğunu nasıl anlayabiliriz soruna ise şu yanıtı verebiliriz: Ürünün kenarına lazerle sertifikanın numarası yazılıyor. Bu sertifika numarası gözle görülemez. Ancak lup denilen büyüteçlerle veya özel laboratuvarlarda bulunan cihazlarla görülür. Bu sayede pırlantanın güvenilirliği anlaşılmış olur.
HRD Sertifika